Корисно знати

Як вирощувати арніку

Як вирощувати арніку

 Арника фото Арніка фото рника гірська (Arnica) або Баранник гірський - трав'яниста багаторічна рослина, що відноситься до сімейства Астрових. Арніку ще називають Івановим кольором, баранячим кольором і баранчиком гірським. Цвіте провесною, дуже красивими яскраво жовтими суцвіттями. Суцвіття Арніки оточене коротким пухнастим ворсом у два ряди.'

Квітка досягає зростання до семи см у діаметрі, має дуже специфічний та рідкісний аромат, який дуже сильно може дратувати слизову оболонку носа. У перекладі з грецької Арніка позначає «баран». Швидше за все, ця назва отримана рослиною через те, що всередині квітки утворюються своєрідні дрібні чубчики, які найбільше нагадують шерсть овечки.

Арніка має тверде і трав'янисте стебло. У самому низу до стебла прилягають від двох до чотирьох листочків. Виростає до п'ятдесяти см заввишки. Вважається дуже примхливою рослиною, тому не користується особливою популярністю у квітникарів. Налічують понад тридцять видів цієї рослини. Батьківщина Арніки Північна Америка та Євразія.

Освітлення:
Арніка дуже сильно любить сонце, тому місце для неї краще підібрати добре освітлюване.

Температура:
Прохолодна температура буде найідеальнішою для цієї рослини. Взимку Арніка не вимагає ніяких утеплень для себе, і добре переносить будь-які морози. Влітку ця квітка дуже страждає від спеки. Тому краще висаджувати Арніку в прохолодному відкритому для сонця місці, при врахуванні, що не буде протягів.

Полив:
Арніка не потребує частого поливу. Поливати слід тільки в дуже посушливі та спекотні дні. Кущі Арніки слід обкласти торфом, це допоможе утримати вологу у ґрунті. Варто стежити за тим, щоб не було надлишку вологи, тому що ця рослина не любить. Арніка має схильність до загнивання.

Вологість:
Арніка одна з тих рослин, яка дуже любить вологу. Тому логічно буде надати цій квітці необхідні умови для свого зростання. Тому що при дотриманні всіх нюансів Арніка вас дивуватиме своїм чудовим цвітінням.

Підживлення:
Підгодовувати Арніку потрібно при посадці і раз на рік навесні. Достатньо буде простих органічних та мінеральних добрив. Надлишок добрив може призвести до того, що рослина втратить свою морозостійкість.

Пересадка:
Пересаджувати Арнік бажано кожні чотири роки, це сприятиме утриманню своєї декоративності рослиною. Молоді сіянці пересаджують у відкритий ґрунт, коли температура на вулиці тепліша, бо вони чутливі до холоду. Висаджувати треба з відривом від двадцяти до тридцяти див друг від друга. Ґрунт для пересадки бажано готувати восени.

 как выглядит Арника

Розмноження:
Розмножується Арніка розподілом кореневища та насінням. Якщо ви бажаєте розмножити цю рослину насінням, слід їх висаджувати у відкритий грунт тільки в той час, коли на вулиці вже не буде заморозків. Або висадити насіння будинку. А коли проростуть сіянці висадити вже у відкритий ґрунт. При цьому грунт для насіння має бути вологим та пухким. Перед тим як висівати насіння необхідно додати в ґрунт перегній або торф.

Найефективнішим способом розмноження вважається поділ кореневища. Робити це бажано восени чи навесні. Перед посадкою бажано ґрунт розпушити і додати перегною.

Деякі особливості:
Грунт навколо цих рослин дуже глибоко розпушувати не можна, тому що можна пошкодити коріння. Насіння рекомендує більше двох років не зберігати, тому що знижується їх схожість. Ця рослина має лікувальні властивості, при цьому міститься багато токсичних речовин. Якщо приймати Арніку не правильно, можна отримати плачевні наслідки.

Related Articles

Інформація

Багато рослин застосовуються в медицині завдяки своїм лікарським властивостям. Трава арніка гірська, теж має безліч лікувальних властивостей і знаходить своє застосування в народній медицині, у традиційній, а також в косметології.